Металеві чи металопластикові – які двері обрати?

Від вибору вхідних дверей залежить не лише естетика фасаду, але й енергоефективність і безпека. Встановивши якісні двері, можна зекономити на електроенергії (завдяки їх теплоізоляційним характеристикам). А також вберегти дім від зловмисників, підібравши двері з відповідним класом безпеки. Металеві та металопластикові двері мають високі показники зломостійкості, тепло- і шумоізоляції. Але між ними є відмінності, які потрібно враховувати при виборі.

Переваги металевих дверей:


Вогнетривкість. Двері Agatastal мають сертифікати вогнетривкості ЕІ 30 та ЕІ 60. Вони захищатимуть приміщення від вогню та диму відповідно впродовж 30/60 хвилин. Пластик, на відміну від металу, - швидкозаймистий матеріал.

Металеві двері більш стійкі до механічних пошкоджень (висвердлювання, пробивання)

Металеві двері мають приварні завіси та вмонтовані антизрізи. Це запобігає можливості відважування полотна. У пластикових дверях завіси накладні, що збільшує ризик злому.

Стійкість до деформацій. Металеві двері жорсткі, бо виготовляються з холоднокатаного металу та мають ребра жорсткості. Тому під час експлуатації стулка не провисатиме, а профіль не буде вигинатись чи деформуватись.

Замки. У металопластикових дверях передбачено менше місця для ригельної системи. Якщо металеві двері можна зачинити на 3-4 оберти ригеля, то металопластикові - лише на 1-2.

За замовчуванням у металевих дверей 2 контури ущільнення, а дверне полотно утеплене мінеральною ватою Isover, що покращує рівень шумо- і теплоізоляції.

У металевих дверей значно більша палітра кольорів плівок та візерунків фрезерування. А також є можливість встановлення кованих елементів, молдингів, патинування.

Переваги металопластикових дверей:

- хороша світлопроникність,
- висока стійкість до атмосферних впливів,
- довговічність: термін експлуатації ПВХ-профілю становить близько 50 років.


Кожен із видів дверей має свої сильні сторони. Тому при їх виборі потрібно опиратись на ті характеристики та переваги, які важливі саме Вам.
Ukrainian